Dachówki ceramiczneZ jednej strony ujmują swoim tradycyjnym wyglądem. Z drugiej – dzięki nowoczesnej technologii produkcyjnej są w stanie zachwycić trwałością i odpornością – tak względem różnorodnych czynników mechanicznych, jaki zmiennych czynników atmosferycznych. Dachówki ceramiczne to rodzaj pokrycia cechującego się bardzo wysoką jakością oraz wyjątkową estetyką. Wykonuje się je z naturalnych materiałów, takich jak glina czy ił. Decydując się na dachówkę ceramiczną wybiera się pokrycie trwałe, odporne na deszcz, mróz, wiatr, które może służyć przez bardzo wiele lat. Oprócz tego rozwiązania te, dostępne w ofercie warszawskiej Grupy Dekarskiej Hanbud, cechują się szerokim wzornictwem i różnorodnością kolorystyczną. Jesteśmy więc całkowicie przekonani, że odnajdziecie Państwo w naszej ofercie dopasowane rozwiązania.

Jaki kąt nachylenia dachu pod dachówki ceramiczne?
Najbardziej optymalny kąt do tego typu pokrycia to 22 stopnie. W takim wypadku niepotrzebne są dodatkowe zabezpieczenia, a więc i koszt układania jest niższy. Oczywiście jak najbardziej możliwe jest zamontowanie dachówek ceramicznych na dachach bardziej stromych i bardziej płaskich – pełen zakres kątów to od nawet 10 do 45 stopni. Konieczne będzie: pełne deskowanie i papa przy mniejszym nachyleniu oraz montaż klamer przy większym.


Jakie pokrycie wybrać?
Wybór kolorów, kształtów i rozmiarów jest ogromny, jednak oprócz względów estetycznych pod uwagę powinniśmy wziąć także i rodzaj dachu. Przy typach prostych, jedno- lub dwuspadowych, warto sięgnąć po dachówkę ceramiczną o dużym rozmiarze – większe modele szybko się układa, a straty materiału na ewentualne docinania będą niewielkie. Przy skomplikowanych kształtach, lukarniach i kopułach lepiej jest wybrać rozmiar mniejszy. Przyspieszy i ułatwi to układanie.


Jak czyścić i konserwować?
Dachówki ceramiczne są bardzo odporne – nie szkodzą im kwasy, nie wpływa na nie zanieczyszczone powietrze, nie odbarwiają się też, gdy pobrudzą je ptaki. Jednak jak każdy materiał, i one mogą z czasem pokryć się nalotem mchu. Na rynku dostępnych jest wiele środków przeznaczonych do pielęgnacji dachów, a najczęściej wybieranym rozwiązaniem jest czyszczenie za pomocą myjki ciśnieniowej. By uchronić dom przed pojawianiem się mchu, warto zainwestować w dodatki wykonane z miedzi, na przykład druty biegnące przy krawędziach lub taśmy – wytwarzane przez nie w czasie deszczu jony skutecznie usuwają nalot.Napisz do nas

Potrzebujesz wyceny, chcesz nawiązać współpracę? Napisz do nas. Skontaktujemy się z Tobą tak szybko jak to możliwe.

Telefon: +48 601 205 853 
Email: [email protected]

Wyceń swój dach

W celu dokonania rzetelnej wyceny konieczne jest dołączenie rzutu dachu. Opcjonalnie rzutów elewacji oraz przekrojów dachu.
Akceptowane formaty plików to: JPG, PNG, PDF, DOC, DOCX, ZIP. Prosimy o załączenie plików nie większych niż 10 MB.

Dach Holding Hanbud Sp. Jawna

NIP: 5342144213 REGON: 017166204
ul. Sportowa 12, 05-090 Raszyn, woj. mazowieckie

Nasza firma należy do Dach Holding