Dachówki betonowe


Występują w wielu kształtach i kolorach, mogą być matowe, gładkie lub satynowe: dachówki betonowe to jeden z najpopularniejszych materiałów na pokrycia dachowe i tańsza alternatywa dla dachówek ceramicznych. Oprócz szerokiego wachlarza zastosowań charakteryzuje je przede wszystkim trwałość i dobra cena. Dachówki betonowe z powodzeniem można układać na dachach o nachyleniu między 10 a 90 stopni. Ponadto dachówki betonowe są niepalne, odporne na mróz, wodę, wiatr i inne niekorzystne warunki atmosferyczne.


Dachówki betonowe – na jakim dachu wyglądają najlepiej?
Ten rodzaj dachówki sprawdzi się na dachu o dowolnym kształcie – jest to więc dobry wybór do wszystkich skomplikowanych, nietypowych projektów. Jeśli połacie różnią się od siebie wielkością, albo gdy ułożone są wobec siebie pod różnymi kątami, warto sięgnąć po elementy o mniejszych rozmiarach. Będą prostsze w ułożeniu, pozwolą także osiągnąć wyjątkowy efekt wizualny. Dobrym pomysłem może być sięgniecie w takim przypadku po model Reviva – przypomina ona do złudzenia popularną karpiówkę, jest od niej jednak lżejsza i szybciej się ją kładzie.
Przy dachach o standardowej budowie, dwu- lub jednospadowe, sprawdzą się świetnie betonowe dachówki o większym formacie. Elegancki wygląd modelu romańskiego sprawi, że budynek pokryty takim dachem będzie wyglądał imponująco – zwłaszcza przy dużym nachyleniu.


Konserwacja betonowej dachówki
Na północnym spadzie dachu, a także na jego zaciemnionych miejscach często pojawia się mech. Da się tego częściowo uniknąć przy zastosowaniu dachówek pokrytych powłoką, dzięki którym powierzchnia staje się gładka. Nawet jeśli zauważymy zielony nalot, nie trzeba wpadać w panikę. Mech usuwamy myjką ciśnieniową, następnie pokrywamy całość środkiem biobójczym. W ten sposób nie tylko pozbywamy się roślinności, którą widać na pierwszy rzut oka, ale także i tej, która wniknęła w strukturę dachu. Czyszczenie można wykonać samemu, można także zlecić je naszej firmie.

Napisz do nas

Potrzebujesz wyceny, chcesz nawiązać współpracę? Napisz do nas. Skontaktujemy się z Tobą tak szybko jak to możliwe.

Telefon: +48 601 205 853 
Email: hanbud@dachholding.com

Wyceń swój dach

W celu dokonania rzetelnej wyceny konieczne jest dołączenie rzutu dachu. Opcjonalnie rzutów elewacji oraz przekrojów dachu.
Akceptowane formaty plików to: JPG, PNG, PDF, DOC, DOCX, ZIP. Prosimy o załączenie plików nie większych niż 10 MB.

Dach Holding Hanbud Sp. Jawna

NIP: 5342144213 REGON: 017166204
ul. Sportowa 12, 05-090 Raszyn, woj. mazowieckie

Nasza firma należy do Dach Holding