Systemy rynny ukrytej


Zarówno bryły domów jednorodzinnych jak i budynków użyteczności publicznej zyskują nowoczesne a jednocześnie proste i harmonijne formy. Wielu architektów zawiera w swoich projektach systemy rynnowe które są ukryte w elewacji oraz idealnie komponujące się z kolorem i formą pokrycia dachowego. Ma to zastosowanie w wielu rodzajach pokryć dachowych wykonanych np. z blachy na rąbek stojący czy dachówki ceramicznej lub betonowej. W poniższym artykule zaprezentujemy kilka popularnych rozwiązań czołowych polskich i zagranicznych producentów – Galeco, Siba oraz Krop.


System BEZOKAPOWY GALECO

Galeco

Jest to system rynnowy zaprojektowany specjalnie do budynków bez okapu. Całość sprawia, że system idealnie wrysowuje się w linię każdego obiektu czyniąc go nowoczesnym i estetycznym. Dzięki systemowemu rozwiązaniu estetycznego chowania rynny i rury spustowej w bryle budynku, teraz nawet najbardziej nowatorskie projekty domów można realizować bez konieczności tradycyjnego montażu rur na zewnątrz elewacji.

System Galeco
System Galeco Bezokapowy

Zalety:
 • System umożliwia łatwe zapięcie maskownicy, która zasłania rynny dając tym samym wrażenie gładkości okapu.
 • Prawidłowo zamontowany system jest całkowicie bezpieczny, czyli nie istnieje ryzyko jego przeciekania.
 • Kwadratowy kształt rynny i rury spustowej oraz zastosowanie maskownicy pozwala na uzyskanie nowoczesnej bryły budynku.
 • Optymalnie dopasowany pod zabudowę w elewacji budynku, dodatkowo zapewnia jeszcze większą wydajność systemu.
Kolory orynnowania:
~RAL 7015 Grafitowy
~RAL 9005 Czarny

Kolory maskownicy:
~ RAL 7015 Grafitowy
~ RAL 7016 Grafitowy MAT
~ RAL 9005 Czarny
~ RAL 9005 Czarny MAT
~ RAL 9007 Antracyt Metalic

Rozmiar:
Średnica rynny/rury (mm) - 125/70x80


Schemat Galeco
System Galeco Bezokapowy – rysunek techniczny


SYSTEM RYNNOWY UKRYTY SIBA MODERN – RUUKKI

Siba

System rynny ukrytej Siba Modern to nowoczesne orynnowanie przeznaczone do zastosowania na obiektach, gdzie rynna wkomponowana jest w bryłę budynku łącząc estetycznie dach bezokapowy z jego elewacją. Zaletą tego rozwiązania jest możliwość montażu elementów maskujących równolegle do krawędzi dachu, co pozwala na bezpieczne ukrycie zarówno poziomych jak i pionowych elementów systemu rynnowego.

Siba Modern
System Siba Modern

Zalety:
 • Maskownice dostępne są w dwóch wytrzymałych powłokach organicznych - GreenCoat Pural BT mat oraz GreenCoat Crown BT, a także w najpopularniejszych 4 co pozwala idealnie dopasować system do koloru i rodzaju pokrycia dachowego.
 • Maskownica wsparta na dedykowanej podstawie w obrębie całej długości gwarantuje zwiększoną odporność na siły ssące wiatru i sztywność całego systemu. Wytrzymałość i bezpieczeństwo System rynny ukrytej Siba Modern wyróżnia duża wytrzymałość haków. Specjalnie zaprojektowane haki o ramowej konstrukcji pozwalają na zwiększenie bezpiecznego ich rozstawu do 80 cm. Ograniczenie ilości haków wpływa na obniżenie kosztu całego sytemu. Kształt podstawy montażowej haków ułatwia zachowanie prawidłowej przestrzeni wentylacyjnej
 • Elementy systemu Siba wytwarzane są z najwyższej jakości stali cynkowanej na gorąco i powlekanej obustronnie aż czterema warstwami ochronnymi. Do ich produkcji nie wykorzystuje się metali ciężkich dzięki czemu stają się one przyjazne dla środowiska, a każdy z elementów systemu może być w 100% ponownie przetworzony i wykorzystany
 • System Siba Modern oparty na rynnie półokragłej Siba, o dużym przekroju (150 mm) oraz rurach spustowych PVC w rozmiarze 110 mm, zapewnia wysoką efektywność odprowadzania wody deszczowej. Możliwość wyboru pożądanej długości rynny – 4 lub 2 m sprawia, że system jest także efektywny kosztowo.
 • Prawidłowy montaż systemu Siba Modern, zgodnie z instrukcją gwarantuje szczelność i niezawodność na lata. System rynny ukrytej Siba Modern objęty jest 30 letnią gwarancją na brak perforacji, 10 letnią gwarancję trwałości mechanicznej i szczelności systemu.
Kolory orynnowania:
~RAL 9005 Czarny
~RAL 7021 Antracyt
~RAL 7024 Grafit
~RAL 7045 Szary

Rozmiar:
Średnica rynny/rury (mm) - 150/110


SYSTEM RYNNY UKRYTEJ KROP - BLACHOTRAPEZ

Krop


Projektując SYSTEM RYNNY UKRYTEJ KROP producent Blachotrapez postawił na tradycyjne rzemiosło w nowoczesnej formie dedykowane dla najbardziej wymagających Klientów. „Projekt rynny ukrytej łączy cechy, które czynią go genialnym w swojej prostocie, a także eliminuje wady dostępnych dotychczas systemów bezokapowych innych producentów.” zdaniem producenta.

System Krop
System rynnowy Krop
Zalety:
 • Dopracowana technologia - system rynny ukrytej krop o półokrągłym profilu rynny, który jest montowany z zachowaniem spadku w kierunku spustu, gwarantuje najbardziej wydajne odprowadzenie wody deszczowej.
 • Perfekcyjna szczelność - sprawdzony klasyczny system rynnowy krop wraz z rewolucyjnym rozwiązaniem uszczelnienia czyli połączenia orynnowania ze spustem (złączka rury z uszczelką), niweluje ryzyko rozszczelnienia instalacji.
 • Prostota montażu i wyjątkowa estetyka w jednym - możliwość poziomowania maskownicy niezależnie od zamontowanego systemu rynnowego przy zastosowaniu specjalnie zaprojektowanych haków, pozwala na idealne połączenie funkcjonalności z zachowaniem estetyki wykończenia dachu i elewacji.
 • Maskownica wzmocniona - specjalna blacha powlekana o optymalnej grubości 0,7 mm wraz z dwoma przetłoczeniami gwarantuje brak falowania i estetyczne wykończenie.
 • Najdłuższa gwarancja na rynku - atuty systemu rynny ukrytej krop pozwoliły na zapewnienie najdłuższej gwarancji producenta na rynku - do 40 lat (gwarancji na korozję perforacyjną maskownicy wzmocnionej).
Kolory orynnowania:
~RAL 7016 Antracyt
~RAL 9005 Czarny

Rozmiar
Średnica rynny/rury (mm )- 130/90

Po więcej informacji na temat poszczególnych systemów zapraszamy na strony producentów oraz do naszego biura handlowego przy ul. Sportowej 12 w Raszynie.


Napisz do nas

Potrzebujesz wyceny, chcesz nawiązać współpracę? Napisz do nas. Skontaktujemy się z Tobą tak szybko jak to możliwe.

Telefon: +48 601 205 853 
Email: hanbud@dachholding.com

Wyceń swój dach

W celu dokonania rzetelnej wyceny konieczne jest dołączenie rzutu dachu. Opcjonalnie rzutów elewacji oraz przekrojów dachu.
Akceptowane formaty plików to: JPG, PNG, PDF, DOC, DOCX, ZIP. Prosimy o załączenie plików nie większych niż 10 MB.

Dach Holding Hanbud Sp. Jawna

NIP: 5342144213 REGON: 017166204
ul. Sportowa 12, 05-090 Raszyn, woj. mazowieckie

Nasza firma należy do Dach Holding