Jak wybrać wielkość dachówek?


Jak wybrać wielkość dachówek?

Wybór pokrycia dachowego wiąże się z podjęciem wielu decyzji związanych nie tylko z wyglądem, ale również z parametrami i funkcjonalnością pokrycia dachowego. Dachówki muszą być przede wszystkim solidne, estetyczne i zapewniać odpowiednią ochronę przed czynnikami atmosferycznymi. Ważna jest także wielkość dachówek, która powinna być dobrana do konkretnego dachu.

Wybierając dachówki warto zwracać uwagę przede wszystkim na ich jakość. Najlepiej, jeśli zdecydujemy się na pokrycie dachowe pochodzące od renomowanego i sprawdzonego producenta. W ofercie marki Braas znajdziemy szeroki wybór dachówek zarówno ceramicznych, jak i cementowych, które spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających inwestorów. A jak wybrać ich wielkość? Duże i efektowne dachówki na pewno szybciej się układają, gdyż potrzeba ich mniej. Najlepiej sprawdzają się jednak na prostych dachach, pozbawionych okien dachowych, lukarn czy dużej ilości kominów. Wada dużych dachówek może być jednak problem z dobraniem ich ilości, często więc sporo materiału nam zostanie. Jeśli natomiast zdecydujemy się na drobne dachówki, to przy umiejętnym liczeniu bez problemy dobierzemy dokładnie taką ilość, jaka będzie nam potrzebna. Drobne dachówki świetnie też sprawdzają się na wielopłaszczyznowych dachach pełnych załamań, okien czy lukarn. Dzięki temu łatwiej jest je układać w trudnych lokalizacjach bez konieczności ich przycinania. Drobne dachówki na dużych i rozłożystych dachach dają też świetny efekt wizualny.

Napisz do nas

Potrzebujesz wyceny, chcesz nawiązać współpracę? Napisz do nas. Skontaktujemy się z Tobą tak szybko jak to możliwe.

Telefon: +48 601 205 853 
Email: [email protected]

Wyceń swój dach

W celu dokonania rzetelnej wyceny konieczne jest dołączenie rzutu dachu. Opcjonalnie rzutów elewacji oraz przekrojów dachu.
Akceptowane formaty plików to: JPG, PNG, PDF, DOC, DOCX, ZIP. Prosimy o załączenie plików nie większych niż 10 MB.

Dach Holding Hanbud Sp. Jawna

NIP: 5342144213 REGON: 017166204
ul. Sportowa 12, 05-090 Raszyn, woj. mazowieckie

Nasza firma należy do Dach Holding