Jak przygotować się do wyceny dachu?


Materiały oraz wykonanie pokrycia dachowego to koszt sięgający blisko 20% całkowitego kosztu budowy. To nie tylko kosztowny ale też bardzo istotny element całej inwestycji. Każdemu inwestorowi zależy bowiem na wykonaniu pokrycia trwałego, estetycznego oraz niewymagającego pielęgnacji. Zlecając wycenę dachu warto zwrócić uwagę na kilka elementów, które pomogą w otrzymaniu wyceny, która będzie jak najbardziej dokładna.

Odpowiednia dokumentacja
Niezbędnymi dokumentami są rzuty dachu ze wszystkimi wymiarami i poprawkami jakie inwestor naniósł na projekt. Przekroje budynku oraz rzuty elewacji będą przydatne do określenia technologii wykonania dachu oraz skompletowania odpowiedniego orynnowania.

Materiały na pokrycie

Przed dokonaniem wyceny, warto zorientować się jakie rodzaje pokryć dachowych są dostępne na rynku. Zachęcamy do zapoznania się z zakładkami na naszej stronie, gdzie prezentujemy różne aspekty danych pokryć dachowych na które warto zwrocić uwagę.

Dachówki ceramiczne
Dachówki betonowe
Pokrycia bitumiczne
Pokrycia blaszane
Blachodachówki

Przed dokonaniem wyboru warto także obejrzeć realizacje lub udać się do sklepu aby obejrzeć wybrane pokrycie na żywo.

Okna dachowe

Pytając o wycenę warto sprecyzować ilość okien oraz swoje wymagania dotyczące okien dachowych. Ilość dostępnych opcji jest powalająca. Warto zwrócić uwagę na pakiet szybowy, materiał z jakiego wykonane są okna (drewno, drewno pokryte poliuretanem lub PVC). Warto pamiętać że do łazienek należy zastosować okna dodatkowo zabezpieczone przed wilgocią. Kolejnym elementem jest sposób otwierania, akcesoria dodatkowe takie jak rolety, moskitiery czy sterowanie elektryczne.

Więcej informacji o oknach dachowych znajdziesz w linku poniżej:
Okna dachowe

Orynnowanie

To także istotny element, który stanowi ważną pozycję w wycenie dachu. Najbardziej popularnym materiałami do produkcji rynien jest PVC oraz stal. 

O właściwościach rynien możecie Państwo poczytać na naszej stronie w zakładce poświęconej orynnowaniu.
Rynny stalowe i PCV

Akcesoria dachowe

Warto zastanowić się jakie akcesoria będą potrzebne na pokrycie dachowe. Takimi akcesoriami są np. membrany dachowe, ławy kominiarskie, stopnie kominiarskie, kominki wentylacyjne, płotki przeciwśniegowe.


Na pokrycie dachowe składa się także wiele innych elementów takich jak taśmy izolacyjne, gwoździe, wkręty, i inne. W doborze tych elementów, doradztwie i wyjaśnieniu wszystkich aspektów związanych z dachem pomogą osoby zajmujące się profesjonalną wyceną dachów np. doradcy klienta Dach Holding Hanbud.

Rozwiewamy wątpliwości dotyczące kosztów dachów. Przeczytaj artykuł, aby dowiedzieć się więcej!

Napisz do nas

Potrzebujesz wyceny, chcesz nawiązać współpracę? Napisz do nas. Skontaktujemy się z Tobą tak szybko jak to możliwe.

Telefon: +48 601 205 853 
Email: [email protected]

Wyceń swój dach

W celu dokonania rzetelnej wyceny konieczne jest dołączenie rzutu dachu. Opcjonalnie rzutów elewacji oraz przekrojów dachu.
Akceptowane formaty plików to: JPG, PNG, PDF, DOC, DOCX, ZIP. Prosimy o załączenie plików nie większych niż 10 MB.

Dach Holding Hanbud Sp. Jawna

NIP: 5342144213 REGON: 017166204
ul. Sportowa 12, 05-090 Raszyn, woj. mazowieckie

Nasza firma należy do Dach Holding