Ile okien na poddaszu? Rozmieszczenie ma znaczenie


Ile okien na poddaszu? Rozmieszczenie ma znaczenie

W nowoczesnym budownictwie coraz częściej możemy spotkać poddasza, które są użytkowane podobnie jak niższe kondygnacje. W projektowaniu takiego użytkowego poddasza konieczne jest zaplanowanie właściwej ilości i rozmieszczenia okien dachowych. Ma to kolosalne znaczenie dla dopływu odpowiedniej ilości światła dziennego do wnętrza pomieszczenia.


Choć poddasza zwykle kojarzą nam się z wnętrzami ciemnymi, w rzeczywistości wiele zależy od tego, ile okien dachowych się na nich znajduje. Jeśli zależy nam na jasnym i pełnym światła wnętrzu, warto liczbę okien dachowych dobierać do powierzchni podłogi. Zasada jest prosta – na każde 10 metrów kwadratowych powierzchni potrzebny jest jeden metr kwadratowy przeszklenia na dachu. Jest więc oczywiste, że w większości dużych pomieszczeń jedno okno dachowe nie wystarczy i potrzebne będzie sporo więcej.


Warto pamiętać, że ważna jest nie tylko powierzchnia, ale również rozmieszczenie okien. Kilka mniejszych okien umieszczonych w różnych miejscach daje zdecydowanie więcej światła niż jedno okno, którego powierzchnia jest sumą tych mniejszych. Wtedy jednak montaż okien i prace na dachu są zdecydowanie bardziej skomplikowane. Jeśli jednak weźmiemy pod uwagę, że okna dachowe montujemy tylko raz, warto zainwestować w dobre i funkcjonalne doświetlenie pomieszczenia. W ofercie marki Velux można znaleźć szeroki wybór okien dachowych o różnych rozmiarach, kształtach czy systemach otwierania, co pozwoli na bezproblemowe wybranie okna idealnie dopasowanego do konkretnego poddasza.Napisz do nas

Potrzebujesz wyceny, chcesz nawiązać współpracę? Napisz do nas. Skontaktujemy się z Tobą tak szybko jak to możliwe.

Telefon: +48 601 205 853 
Email: [email protected]

Wyceń swój dach

W celu dokonania rzetelnej wyceny konieczne jest dołączenie rzutu dachu. Opcjonalnie rzutów elewacji oraz przekrojów dachu.
Akceptowane formaty plików to: JPG, PNG, PDF, DOC, DOCX, ZIP. Prosimy o załączenie plików nie większych niż 10 MB.

Dach Holding Hanbud Sp. Jawna

NIP: 5342144213 REGON: 017166204
ul. Sportowa 12, 05-090 Raszyn, woj. mazowieckie

Nasza firma należy do Dach Holding