ABC dbania o blachodachówkę


To lekkie i ekonomiczne pokrycie, które doskonale zastępuje tradycyjne, ceramiczne płytki. Choć blachodachówka niewątpliwie ma wiele zalet, nawet najbardziej solidny produkt z czasem ulega niszczeniu. Czy możemy temu zapobiec? W pewnym stopniu tak – wystarczy zadbać o zgłębienie tematu i stosować odpowiednie techniki pielęgnacji.

Jak dbać o blachodachówkę?

Pielęgnacja blachodachówki obejmuje przynajmniej kilka punktów. Skumulowane mogą dać naprawdę spektakularne efekty, które odczuje zarówno Twój portfel, jak i estetyka całego budynku.

  • Odpowiedni montaż – krok pierwszy dbania o blachówkę nie jest jeszcze właściwym etapem pielęgnacji, ale znacznie wpływa na stan całej konstrukcji, dlatego warto mieć go na uwadze.

  • Regularne mycie – choć z pokrycia dachowego wszystko regularnie spływa wraz z opadami deszczu, warto raz na jakiś czas przeprowadzić gruntowne mycie w ramach pielęgnacji. W ten sposób pozbywamy się nie tylko bieżących zabrudzeń, ale i obecnego już na nim od jakiegoś czasu mchu i rdzy. W trakcie czyszczenia może się okazać, że należy zadbać o dodatkowe zabezpieczenia, np. w postaci powłoki farby.

  • Natychmiastowe usuwanie usterek – warunki atmosferyczne siłą rzeczy bardzo wpływają na wszystkie umieszczone na zewnątrz elementy budowlane. Blaszana płytka narażona jest na opady, promieniowanie słoneczne, wiatr i inne czynniki powodujące degradację. Jeśli zauważyłeś istotne zmiany na blasze – rysy, ubytki, pęknięcia – należy działać szybko, zanim usterka znacznie się pogłębi. To może być ostatni moment na uniknięcie prawdziwej katastrofy!

  • Systematyczny przegląd – nawet jeśli nie zauważyłeś żadnych niepokojących objawów, warto od czasu do czasu zrobić sobie wycieczkę na sam szczyt budynku. O drobiazgową inspekcję należy zadbać przynajmniej dwa razy do roku – szczególnie w naszej szerokości geograficznej, w której narażeni jesteśmy na częste zmiany pogodowe, duże opady śniegu i deszczu oraz silne wichury. Jeśli nie jesteś pewien, czy sam będziesz w stanie profesjonalnie ocenić stan połaci i dobrać odpowiednią pielęgnację, najlepiej jest wynająć do tego zadania fachowca.

Dach Holding Hanbud

NIP: 5342144213 REGON: 017166204

ul. Sportowa 12, 05-090 Raszyn, woj. mazowieckie

Napisz

Nie wahaj się

Gotowy na propozycje i współpracę?

Telefon: +48 601 205 853 
Email: [email protected]

Nasza firma należy do Dach Holding